logo
Відокремлений структурний підрозділ
"Херсонський гідрометеорологічний фаховий коледж
Одеського державного екологічного університету"

Історія

Херсонський гідрометеорологічний технікум відкритий Постановою РНК від 9 липня 1944 р. за № 884221 і директивою Генерального штабу РКК від 5 серпня 1944 р. за № 311634.

 

Заняття в технікумі почалися 27 жовтня 1945 р. на трьох відділеннях: метеорологічне, гідрологічне, океанологічне. На перший рік існування технікум мав 278 студентів, а перший випуск молодих спеціалістів відбувся в 1947 р. Їх було всього 38 чоловік: 19 метеорологів і 19 океанологів. Через дев’ять років з дня створення технікуму океанологічне відділення було переведено до Морського технікуму м. Туапсе.

За роки існування технікум випустив багато фахівців за такими спеціальностями: метеорологія, гідрологія суші, океанологія, експлуатація та обслуговування гідрометеорологічних вимірювальних систем, прикладна екологія.

З 1 липня 1997 р., відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.97 р. № 526 “Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів” і згідно з наказом Міністерства освіти України від 20.06.1997 р. № 218 “Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти України “, технікум став структурним підрозділом Одеського гідрометеорологічного інституту /ОГМІ/ ІV рівня акредитації.

У зв’язку зі створенням Одеського державного екологічного університету на базі Одеського гідрометеорологічного інституту (розпорядження Кабінету Міністрів України від 9.08.2001 р. №363-р “Про утворення Одеського державного екологічного університету”, наказ Міністерства освіти і науки України від 5.09.2001р. №624, наказ ректора Одеського гідрометеорологічного інституту від 7.09.2001 р.) та наказу ректора Одеського державного екологічного університету від 21.01.2002 р. № 12 Херсонський гідрометеорологічний технікум Одеського гідрометеорологічного інституту перейменовано в Херсонський гідро-метеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ).

Основними напрямками діяльності технікуму є:

  • підготовка згідно з державним контрактом і договірними зобов’язаннями висококваліфікованих фахівців для державної гідрометеорологічної служби та інших галузей народного господарства України;
  • підготовка згідно з укладеними контрактами фахівців для іноземних країн на компенсаційній основі;
  • формування освіченої, гармонійно-розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін в соціально-культурній сфері, в галузях техніки, технології, в системах управління та організації в умовах ринкової економіки;
  • комп’ютеризація навчального процесу;
  • поширення наукових знань серед населення, підвищення його загальноосвітнього і культурного рівня.

 

Переглянути історію коледжу